середа, 21 лютого 2024 р.

Міжнародний день рідної мови.



Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. 

Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Історія виникнення свята⏬


https://youtu.be/GtONa5lpUfk?si=pAs-KPHN_wlqd_x5


Учні 4-А класу МЛ 42 вітають Вас зі святом!

 В Міжнародний день рідної мови, ми хочемо нагадати Вам, як важливо плекати рідну мову та не забувати , що українська мова - одне з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. 

Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. 

Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

 Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. 

Щастя Вам, добра, нових здобутків в ім’я України! Зі святом !

вівторок, 20 лютого 2024 р.

10 річниця пам'яті Героїв Небесної Сотні


Пам'ятаймо!!!!

20 лютого 2024 року - десята річниця вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Людей, які загинули у боротьбі за ідеали демократії та європейське майбутнє. Ця дата стала символом незламної волі українського народу, його готовності боротися за свої права та гідність.

 Однак цей день є також трагічною сторінкою в історії України, коли мирні протести на Майдані перетворилися на кровопролитну боротьбу за майбутнє країни. 

Небесна Сотня - це 107 учасників Революції Гідності та активістів Майдану, які були вбиті.

Герої, які до останнього вдиху боролися за майбутнє держави були різні за віком, національністю, освітою, статтю, релігійними та політичними поглядами. Серед них були люди різних поколінь: від 82-річного Івана Наконечного до 17-річного Назара Войтовича. Всіх їх об’єднувало спільне бажання - жити у демократичній європейській країні, бути господарями на рідній землі!⏬


https://youtu.be/F_R5TMSo4rw?si=Ji9vLrb9XYRjcLnG